Klasy 3b i 3d na spotkaniu z policjantami.

Na 5 lekcji w dniu 29 stycznia 2019 r., w ramach zajęć z wychowawcą,   uczniowie klas 3a i 3d spotkali się z funkcjonariuszami policji. Tematem spotkania była „Promocja zawodu policjanta”.

Prelekcję przeprowadziła podkomisarz Pani Urszula Szymczak, oficer prasowy i młodszy aspirant Pan Dawid Has, dzielnicowy z Komendy Powiatowej  Policji w Łowiczu.

W trakcie spotkania uczniowie poznali strukturę komendy policji w Łowiczu – Wydziały Prewencji, Kryminalny i Ruchu Drogowego, możliwości awansu w policji, cechy, jakie powinien mieć policjant oraz dlaczego warto zostać policjantem. Szczegółowo zostały zaprezentowane wymagania wobec kandydatów do pracy w policji, w tym zdrowotne oraz omówiono testy psychologiczne, procedury rekrutacji, potrzebne dokumenty. Na filmie mogliśmy obejrzeć testy sprawnościowe dla przyszłych policjantów. Zainteresowani uczniowie zadawali pytania Naszym Gościom zarówno w trakcie spotkania jak i po jego zakończeniu.
Tekst i fotografie – Marek Rybicki, wychowawca klasy 3b.