„Chełmoński” zaprasza do 1b – klasy politechnicznej

Drodzy ósmoklasiści!

17 maja rozpoczyna się nabór do szkół ponadpodstawowych, a Wy zastanawiacie się nad swoją przyszłością?

Marzycie o tym, aby zmieniać świat? Projektować niesamowite budowle albo inteligentne maszyny?

Chcecie pomagać ludziom? Sprawić, by czuli się bezpiecznie? Od zawsze myśleliście o zawodach: strażaka, policjanta, wojskowego?

A może chcecie sięgnąć gwiazd? Fascynują Was komety, mgławice oraz zjawiska, które mają miejsce poza Ziemią?

„Chełmoński” zaprasza do… klasy politechnicznej!

Dobrze zdana matura w ILO to przepustka na wymarzone uczelnie!

Klasa politechniczna przygotuje Was na następujące kierunki studiów:

informatyka, robotyka, automatyka, budownictwo, mechatronika, inżynieria materiałowa, inżynieria środowiska, nanotechnologia, zarządzanie, architektura, geodezja, kartografia, telekomunikacja, mechanika, ekonomia, automatyka, fizyka techniczna, astronomia, biogospodarka, transport elektronika, telekomunikacja, elektronika, energetyka, planowanie przestrzenne, zarządzanie i inżynieria produkcji, uczelnie wojskowe, policyjne i pożarnicze oraz kierunki związane z bezpieczeństwem wewnętrznym.

Nauka w klasie politechnicznej to:

• zwiększona liczba godzin matematyki, fizyki, informatyki lub języka angielskiego w cyklu kształcenia,

• obowiązkowo język angielski oraz do wyboru język niemiecki lub rosyjski,

• możliwość wyboru grupy, która rozszerza matematykę, fizykę i informatykę lub matematykę, fizykę i język angielski,

Nasi uczniowie biorą udział w projektach:

• Współpraca z Wydziałem Fizyki Politechniki Łódzkiej – w ramach współpracy z PŁ wszystkie nasze klasy matematyczno-fizyczne objęte są patronatem uczelni. A to zobowiązuje nas do systematycznego udziału w cyklicznych wykładach i laboratoriach z fizyki, w których nasi uczniowie biorą udział z ogromną przyjemnością. Część z nich podejmuje wyzwanie i kontynuuje przygodę z Politechniką Łódzką, ale już w charakterze studenta!
      • „ Festiwal Nauki Techniki i Sztuki”;  Co roku w ramach Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki organizowane są wyjazdowe sesje naukowe Wydziału Nauk Geograficznych. Oprócz tego organizowane są różnorodne wycieczki tematyczne oraz imprezy festiwalowe, w których uczniowie chętnie biorą udział;
      • Projekt „Ogarnij Gegrę” to cykl otwartych wykładów, który poszerza i uaktualnia wiedzę młodzieży, zwłaszcza maturzystów. Nasi uczniowie systematycznie biorą w nim udział i chętnie spotykają się z wykładowcami Wydziału Geografii UŁ;
      • projekt „Akademia Ciekawej Chemii” na Wydziale Chemii UŁ;
      • udział w warsztatach i wykładach w Instytucie Kreatywnej Biologii – na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ;

• szkoła oferuje udział uczniów w kołach rozwijających zainteresowania, np. fizycznym i matematycznym,

• dodatkowe godziny przedmiotów rozszerzonych są przeznaczone na zajęcia laboratoryjne, utrwalanie wiadomości i przygotowanie do egzaminu maturalnego.

Wszystkie nasze klasy politechniczne objęte są patronatem Politechniki Łódzkiej.

W ramach współpracy uczniowie uczestniczą w cyklicznych wykładach i laboratoriach z fizyki.

Przedmioty punktowane z procesie rekrutacji do klasy politechnicznej to:

język polski, matematyka, fizyka, informatyka lub język angielski.

Zapraszamy do I LO będącego połączeniem tradycji i nowoczesności.

Szkoły, która daje niesamowite możliwości, zarówno w nauce, jak i w nawiązywaniu nowych przyjaźni. Tu spotkasz ludzi, których fascynuje to samo, co Ciebie.

Mamy nadzieję, że udało się nam rozwiać Twoje wątpliwości.

Czekamy na Ciebie!

W roku szkolnym 2021/22 I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu planuje otwarcie czterech klas.

Wszystkich ósmoklasistów I LO zachęcamy do przeczytania komunikatów przygotowanych specjalnie dla nich, które systematycznie są publikowane na stronie szkoły, i z którymi można zapoznać się pod linkiem: