„Chełmoński” zaprasza do 1a – klasy medycznej!

Drodzy ósmoklasiści! 17 maja rozpoczyna się nabór do szkół ponadpodstawowych. Jeśli jeszcze macie wątpliwości związane z wyborem szkoły, my je rozwiejemy.

Zapraszamy do I LO !!!

Kim jesteśmy?

I LO w Łowiczu to szkoła z bogatą historią i wyjątkową atmosferą. Jednocześnie stawiamy na nowoczesność – właśnie tak podchodzimy do nauczania. Pozwolimy Ci rozwinąć skrzydła i pokażemy jak latać.

Dlaczego I LO?

Przygotowaliśmy dla Ciebie rozwijające klasy wieloprofilowe oraz wyjątkowe koła zainteresowań, które poszerzą Twoje horyzonty.

Nasza szkoła może pochwalić się 100% zdawalnością i bardzo wysokimi wynikami egzaminu maturalnego zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i nieobowiązkowych. Nasze osiągnięcia są istotnie wyższe, w stosunku do wyników uczniów liceum w województwie łódzkim oraz w powiecie łowickim. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami egzaminu maturalnego na przestrzeni lat.

Ponadto, nasi uczniowie i absolwenci biorą czynny udział w życiu szkoły i w środowisku lokalnym – wspieramy takie inicjatywy, gdyż wierzymy, że aktywność i zapał do działania są na wagę złota.

W roku szkolnym 2021/22 I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu planuje otwarcie czterech klas. Tradycyjnie pierwsza na liście jest klasa a… medyczna.

Oto słów kilka na temat atutów tego profilu, które pochodzą również od uczniów ze starszych klas:

• zwiększona liczba godzin biologii i chemii w cyklu kształcenia – dodatkowe godziny przedmiotów rozszerzonych są przeznaczone na zajęcia laboratoryjne, utrwalanie wiadomości i przygotowanie do egzaminu maturalnego. W klasie tej szkoła zapewnia zwiększoną liczbę godzin biologii oraz chemii, aż o 2 godziny w cyklu nauczania w stosunku do wymagań ministerialnych. Ponadto liceum planuje dla uczniów klasy zorganizować koła zainteresowań z biologii i chemii, na które przeznaczy razem aż 3 godziny. Taka liczba zajęć gwarantuje spokojną i systematyczną pracę podczas czteroletniej nauki oraz możliwość solidnego powtórzenia i utrwalenia wiadomości przed egzaminem maturalnym, który jest przepustką na wymarzone studia.
  • klasa 1a oferuje także rozszerzoną matematykę, co jest doskonałą alternatywą dla osób, które rozważają kontynuowanie studiów przyrodniczych na politechnice

Nasi uczniowie biorą udział w projektach:

• projekt „UMED edukuje” – uczniowie biorą udział w cyklicznych zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet Medyczny;
      • projekt „FUMED” – jesteśmy jedynym liceum w powiecie, do którego przyjeżdżają wykładowcy z Uniwersytetu Medycznego, aby poprowadzić zajęcia laboratoryjne;
      • projekt „Akademia Ciekawej Chemii” na Wydziale Chemii UŁ;
      • udział w warsztatach i wykładach w Instytucie Kreatywnej Biologii – na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ;

Dlaczego profil „a” w I LO?

To przepustka na wymarzone kierunki studiów:

medycyna, stomatologia, farmacja, chemia kosmetyczna, kosmetologia, biotechnologia, rolnictwo, weterynaria, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, położnictwo, AWF, ochrona środowiska, inżynieria biomedyczna, biogospodarka, żywienie człowieka, fizyka medyczna, uczelnie wojskowe i inne.

I pamiętajcie – przedmioty punktowane podczas rekrutacji do klasy 1a to: język polski, matematyka, biologia i chemia.

Jesteśmy otwarci dla młodych ludzi z pasją, gdyż wierzymy, że tacy uczniowie będą się u nas czuli wyjątkowo!

Życzymy Ci, ósmoklasisto, abyś dokonał właściwego wyboru, ale jednocześnie liczymy na to, że wybierzesz ILO.

Chełmoński czeka na Ciebie!

Wszystkich ósmoklasistów zachęcamy do przeczytania komunikatów przygotowanych specjalnie dla nich, które systematycznie są publikowane na stronie szkoły, i z którymi można zapoznać się pod linkiem https://lo1lowicz.pl/rekrutacja/