Nowy rok szkolny 2020/2021 to dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego okazja do korzystania z nowych pracowni. W czasie zdalnego nauczania w szkole przeprowadzono wiele inwestycji mających na celu poprawę i unowocześnienie zaplecza dydaktycznego.
W lutym zakończył się długo oczekiwany remont biblioteki szkolnej, dzięki któremu stała się ona najpiękniejszym miejscem w szkole. Zakupiono nowe regały na książki, wymieniona została również podłoga i instalacja elektryczna, położono gładzie gipsowe i pomalowano ściany. Teraz biblioteka to nowoczesne przestronne i jasne pomieszczenie, które będzie służyło kolejnym pokoleniom.
Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 49904 zł a także wsparciu Rady Rodziców kwotą 3636 zł zostały zrealizowane zadania w ramach programu Edukacja Ekologiczna pn. „Nasze ekologiczne pracownie”. Dzięki dofinansowaniu szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce naukowe do pracowni biologicznej. Zdecydowana większość pomocy jest składana i rozkładana, dlatego będzie można zobaczyć, co kryje się w ich wnętrzu. Pracownia pozyskała również aplikację cornith, która w świetny i nowoczesny sposób pokazuje budowę oraz funkcjonowanie człowieka. Uczniowie na lekcjach biologii będą mogli korzystać z nowoczesnego zestawu multimedialnego, w którego skład wchodzą: tablica multimedialna, krótkoogniskowy rzutnik i laptop. W całym pomieszczeniu zostało wymienione oświetlenie a w biblioteczce pracowni biologicznej pojawiły się nowe książki.
W nowe tablice multimedialne zostały wyposażone również pracownia chemiczna i matematyczna.
Gruntowny remont został również przeprowadzony w pracowni klasy cyber. Możemy się poszczycić najnowocześniejszym sprzętem komputerowym. Uczniowie są zachwyceni swoją pracownią, bardzo chętnie korzystają z możliwości monitora interaktywnego.
Nasza szkoła po raz kolejny otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zdania polegającego na remoncie i doposażeniu pracowni fizycznej w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Projekt przewiduje zakup nowoczesnych pomocy naukowych za ok. 31 tys., sprzętu multimedialnego (laptop i monitor interaktywny) za ok. 15 tys. oraz odświeżenie pracowni za ok. 2, 6 tys. Realizacja projektu odbędzie się dzięki wsparciu WFOŚiGW oraz Radzie Rodziców, która zagwarantowała wkład własny. Z niecierpliwością czekamy na realizację projektu.