Szkolne Eliminacje XVII edycji Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”.

W poniedziałek 5 października 2020 r. na 4-tej i  5-tej lekcji 15 uczniów Naszego Liceum wzięło udział w szkolnych eliminacjach XVII edycji Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”.

Przez 90 minut rozwiązywali trudny test z różnych działów fizyki składający się z 30 zadań. Pytania układali organizatorzy konkursu  tzn. Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki  Politechnika Łódzkiej oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki.
W XVII Konkursie Fizycznym „Fascynująca Fizyka” na poziomie ponadpodstawowym wzięło udział 15 uczniów – 8 osób z klas trzecich (z kl. 3a i 3b) oraz 7 osób z klas drugich (z kl. 2pb, 2bg i 2cyber).

Do drugiego międzyszkolnego etapu Fascynującej Fizyki, który odbędzie się na Politechnice Łódzkiej awansowali:

1. Michał Jabłoński z klasy 3b
  2. Franciszek Rześny z klasy 2bg
  3. Krzysztof Mróz z klasy 3b
  4. Przemysław Kołodziejczyk z klasy 3b
  5. Piotr Maciak z klasy 2bp
  6. Tomasz Pęśko z klasy 2bg
  7. Łukasz Olejniczak z klasy 3a
  8. Krzysztof Wojtysiak z klasy 2bg
  9. Dominik Wilk z klasy 2 cyber
  10. Mateusz Guzek z klasy 3b
  11. Marceli Gradek z klasy 3b

Gratulujemy zwycięzcom I etapu i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursowych zmagań w Fascynującej Fizyce.

Tekst i fotografie M. Rybicki