Uczniowie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

W dniu 22.11.2019 uczniowie klas 1 oraz 2 naszej szkoły wraz z opiekunkami Panią Profesor Urszulą Tworek oraz Panią Profesor Jolantą Gajek mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie popularnonaukowym oraz warsztatach IV edycji Instytutu Kreatywnej Biologii organizowanych przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Uczniowie wysłuchali wykładu dr S. Glińskiej pt.: ,,Od kwiatu do owocu”, podczas którego Pani dr przybliżyła  budowę kwiatów oraz ich klasyfikację. Po teorii przyszła pora na praktykę. Uczniowie udali się na wybrane według własnych zainteresowań warsztaty. W kole ich zainteresowań znalazły się takie tematy jak: „Jak wygląda rak? Barwienie i obserwacje mikroskopowe komórek nowotworowych”, ,,GENialne warsztaty- zobacz DNA na własne oczy” lub ,,Fluorescencja eskuliny wyizolowanej z kory kasztanowca zwyczajnego”. Warsztaty odbywały się pod okiem profesorów i studentów UMED-u w nowoczesnych laboratoriach.

Zajęcia odbywają się co 2 tygodnie. Można zapisać się na nie poprzez Stronę internetową Instytutu Kreatywnej Biologii i wysłać zgłoszenie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach oraz warsztatach, ponieważ jest to ciekawy sposób na zdobycie dodatkowej wiedzy oraz możliwość poczucia się choć przez chwilę jak student Uniwersytetu Medycznego.

Tekst – Vanessa Janicka kl. 1ap.
Fot. U. Tworek, V. Janicka