ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

W dniu 1 grudnia obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS. Z tej okazji w miniony piątek odbył się finał wojewódzkiego konkursu „Włączmy się do wspólnego działania – razem przeciw AIDS”, którego organizatorem, po raz piąty był Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. ILO reprezentowały uczennice Joanna Rybicka z klasy 2A i Daria Koza z klasy 3C.

W dniu dzisiejszym obchody Światowego dnia walki z AIDS przenieśliśmy w mury naszej szkoły. Joanna Rybicka i Karolina Kruk z klasy 2A przygotowały happening z tej okazji. W czasie długiej przerwy zachęcały uczniów do włączenia się w działania przeciw AIDS poprzez przypięcie symbolicznej czerwonej wstążki. Dzieliły się wiedzą  na temat ochrony przed zakażeniem; udzielały informacji, gdzie można uzyskać fachową pomoc, jeśli mamy podejrzenie zakażenia; przypominały o równych prawach dla osób zakażonych.

tekst: Magdalena Kumosińska
zdjęcia: Joanna Rybicka kl. 2a