Tydzień Biblijny

W dniach 1-7 maja 2022 r. obchodziliśmy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który rozpoczął się od Narodowego Czytania Pisma Świętego. To inicjatywa, która ma inspirować do częstszego indywidualnego i wspólnotowego sięgania po Słowo Boże.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Biblijnego były słowa „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”.  W ramach tegorocznej odsłony tej inicjatywy czytane były wybrane fragmenty Ewangelii według Łukasza, powszechnie zwanej Ewangelią Miłosierdzia. Chyba dzisiaj nikogo, wobec aktualnego kontekstu wojny, nie trzeba przekonywać, że pokój jest wartością, która jest potrzebna całemu współczesnemu światu. Wobec egoizmu, jaki dostrzegamy w postawie wielu ludzi, widzimy ogromną potrzebę sięgania po Słowo Boże po to, aby kształtować w sobie ducha solidarności, braterstwa, ofiarności, a przede wszystkim ducha pokoju.

Uczniowie kl. 1 c oraz 3 dp swoją postawą i pracą na zajęciach religii udowodnili, że czytanie Biblii może być zarówno ciekawe, jak i inspirujące, uczestnicząc w quizie biblijnym przygotowanym przez katechetkę Marylę Białas. Co według Jezusa sprzedają za asa i co to jest ten as? Czy Jezus zapłacił didrachmę i co to jest didrachma? To pytania, które pojawiły się w trakcie quizu. A czy Wy znacie na nie odpowiedzi? Jeśli nie , to oczywiście zapraszam Was do czytania Biblii każdego dnia. Obiecuję, że znajdziecie w niej nie tylko odpowiedź na podane pytania, ale o wiele, wiele więcej. Jeśli ktoś chciałby sięgnąć do tekstów biblijnych w bardziej nowoczesny sposób zachęcam do zajrzenia pod link

Na koniec wyniki quizu: kl. 1 c: 1 miejsce – Zofia Nowińska, 2 miejsce – Julia Białek, 3 miejsce ex aequo Oliwia Pawlata i Weronika Stasiak, wyróżnienie – Piotr Czajka i Bartłomiej Kwiatkowski. W kl. 3 dp na pytania biblijne najszybciej odpowiedziały: Weronika Makar i Natalia Markus. 2 miejsce zajęli Jan Strycharski – Gać oraz Marcel Pawlaczyk., a na 3 miejscu były: Oliwia Kosma, Anna Kunat i Paulina Milczarek.  Wyróżnienie zaś przypadło Mateuszowi Gozdowskiemu i Julii Walickiej. Nagrody w quizie są naszą słodką tajemnicą.