Warsztaty ekologiczne

W dniu 14.06.2019 r. w naszym Liceum odbyły się warsztaty ekologiczne. Wzięli w nich udział uczniowie klas drugich i klasy 1c. Głównym tematem były zanieczyszczenia wody.

Prowadząca warsztaty nie tylko opowiedziała o powstawaniu zanieczyszczeń i ich wpływie na środowisko, ale także przygotowała dla uczniów kilka ciekawych eksperymentów i zadań, które z chęcią wykonywali w kilkuosobowych grupach.

Uczestnicy mieli możliwość przeprowadzenia eksperymentu, dzięki któremu przekonali się, jak szkodliwy wpływ mają nawozy sztuczne na czystość wody.

Kolejnym zadaniem było oszacowanie, ile litrów wody zużywamy średnio na poszczególne czynności, takie jak: pranie, zmywanie, sprzątanie, kąpiel czy jedzenie i picie. Wywołało ono niemałe zaskoczenie wśród uczniów.

Dzięki ostatniemu zadaniu można było dowiedzieć się czym jest ślad wodny, czyli jak dużo litrów wody potrzeba, aby wyprodukować kilogram żywności.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z warsztatów, z ciekawością ich wysłuchali i chętnie angażowali się w wykonywanie zadań.

Tekst: Milena Górczyńska, Julia Błaszczak kl.1c

Fot. Monika Kolis – Mikina