DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

3 kwietnia 2019 r. otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla kandydatów do klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym powitaniem na sali gimnastycznej, tam również uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą na rok szkolny 2019/2020 oraz obejrzeć krótką część artystyczną. Po oficjalnej części kandydaci do naszego liceum mogli porozmawiać z Dyrekcją, nauczycielami i uczniami oraz zapoznać się z każdym zakątkiem I LO. Nasi uczniowie przygotowali wiele atrakcji dla przyszłych licealistów. Podczas zwiedzania szkoły można było skosztować słodkich sówek, bo jak wiadomo sowa jest symbolem „Chełmona”, to wyjątkowy ptak kojarzony z mądrością i siłą umysłu. Nasza szkoła może pozwolić sobie na taki znak rozpoznawczy, ponieważ jesteśmy placówką, która osiąga bardzo wysokie wyniki w nauczaniu, zdawalność matur w I LO przewyższa osiągnięcia ogólnokrajowe, corocznie znajdujemy się w czołówce w rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektywy.

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą i liczne przybycie, mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu!!!
Tekst – A. Jarka
Fot. M. Kolis-Mikina