101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 12 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieliśmy zaszczyt powitać Przyjaciela Szkoły, Panią Marzenę Bąbińską – Zygmunt, która podsumowała ogłoszony przez siebie Szkolny Konkurs im. Józefa Chełmońskiego pod hasłem „Patriotyzm – wartość czy przeżytek” i przedstawiła  nazwiska  laureatów . I miejsce zajęła Dominika Siekiera z klasy 2c, II miejsce Magdalena Fortuna z kl. 2a, a III miejsce Natalia Wołek z kl. 2c. Następnie wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wystąpienia Pani Wicedyrektor Agnieszki Jarki na temat patriotyzmu i  przeszliśmy do części artystycznej. W akademii przygotowanej przez klasę 1g  wraz z chórem szkolnym  przenieśliśmy się w przeszłość, aby kolejny raz móc wsłuchać się w historię naszej Ojczyzny. Pozostawieni z pytaniem „Czy ja także jestem patriotą” udaliśmy się do sal lekcyjnych.

Tekst: Patrycja Janus, kl.1ag

Zdjęcia: Julia Fijałkowska, kl. 3a