Piątkowy wieczór na Uniwersytecie Łódzkim

8 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w inauguracji projektu organizowanego przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, skierowanego do młodych, zdolnych ludzi zainteresowanych naukami przyrodniczymi, biomedycznymi i ekologią. W wykładzie pt.,, Co ma hipopotam do delfina, czyli odkrywanie ewolucji w molekułach ” , prof. UŁ M. Ponczek dowodził, że hipopotamy i delfiny łączy nie tylko to, że lubią wodę. Porównując sekwencje DNA tych zwierząt, można stwierdzić, że hipopotamy są obecnie najbliższymi krewniakami morskich ssaków.

Natomiast dr hab.M. Łabieniec-Watała odpowiedziała na pytanie ,, Co dzieje się z organizmem ludzkim w strefie śmierci?… czyli o przesuwaniu granic wytrzymałości na najwyższych szczytach Ziemi.”

Piątkowy wieczór w murach uczelni, to sposób na niebanalne spędzenie wolnego czasu i możliwość poczucia atmosfery jaka na co dzień panuje na wykładach i zajęciach doświadczalnych.

Tekst – U. Tworek