Zwycięstwo w konkursie piosenki patriotycznej.

W piątek 8 listopada 2019 r. grupa uczniów I LO reprezentujących Chór Józefa towarzyszyła swoim koleżankom – Natalii Kubel kl. 3a i Marii Balei kl. 2a w przesłuchaniu podczas Powiatowego Konkursu Piosenki „ A mury runą – 30 lat wolności”. W konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Wł. S. Reymonta w Łowiczu pod patronatem starosty łowickiego Marcina Kosiorka brało udział ponad dwudziestu uczestników podzielonych na dwie kategorie – szkoła podstawowa i ponadpodstawowa. Rywalizacja była zacięta, wszyscy reprezentanci byli naprawdę świetni i z ogromnym zaangażowaniem wykonywali swoje utwory. A repertuar nie należał d o łatwych, wśród piosenek znalazły się m.in. takie dzieła jak „Wolność”, „Człowieczy los”, „Małe tęsknoty” czy „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.
Jednak to Natalia Kubel pięknym wykonaniem piosenki pt. „Psalm stojących w kolejce” urzekła członków jury, pokonała 13 przedstawicieli z łowickich szkół ponadpodstawowych i zdobyła I miejsce. Jesteśmy dumni z naszej uczennicy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Młodzieżą opiekowała się p. J. Sałuda