1 grudnia – Światowy Dzień Walki z AIDS.

Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.

Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka.

Niepokojącym faktem jest wykrywanie w Polsce coraz większej liczby zakażeń HIV, podczas gdy w innych krajach naszego regionu (oprócz Europy Wschodniej), liczby te sukcesywnie maleją. Osoby żyjące z AIDS cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem.

Obecnie jedyną bronią przeciwko AIDS jest wiedza jak wirus HIV się rozprzestrzenia oraz unikanie sytuacji niosących za sobą ryzyko zagrożenia.

Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS.Uczniowie klasy 1a przygotowali plakaty, ulotki i wystawę edukacyjną oraz przypinali do ubrania symboliczną czerwoną wstążkę.