Spotkanie z Absolwentem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej

25 listopada na 1 i 2-giej lekcji w pracowni fizycznej uczniowie  z klasy 3b, 4bp, 4 cyber, 2b spotkali się z Panem dr inż. Tadeuszem Daszczyńskim, Absolwentem Naszej Szkoły i wykładowcą na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, Pan dr inż. Tadeusz Daszczyński z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej przedstawił wykład ”Elektryczność jako fundament naszej cywilizacji”, w którym zaprezentował, czym zajmuje się współczesna elektrotechnika. Następnie omówił kierunki studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej i ścieżki kariery inżynierskiej.

Na koniec zapoznaliśmy się  z wirtualnymi laboratoriami i ich zastosowaniem w uczeniu się o budowie urządzeń elektrycznych w świecie wirtualnym. Mieliśmy okazję wykorzystać gogle w zastosowaniu do ćwiczeń laboratoryjnych dla studentów, analizy działania urządzeń elektrycznych.

Zainteresowani uczestnicy spotkania mogli zadawać wykładowcy szczegółowe pytania.
Bardzo nam się podobała wirtualna podróż po laboratorium elektrotechniki.