Zawody okręgowe  XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

6 kwietnia 2019 roku, w auli Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi, odbyły się zawody okręgowe XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 2a – Jagoda Aniszewska.

W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test o zróżnicowanym poziomie trudności. Uczestnicy musieli wykazać się dużą  wiedzą, znacznie wykraczającą poza program nauczania oraz znajomością aktualnych zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

W trakcie oczekiwania na jego wyniki uczniowie i ich opiekunowie wysłuchali wykładu pt. ,,Wyniki ogólnopolskiej kontroli NIK  nad stosowaniem dodatków do żywności” – wygłoszonego przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli  – Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Jagoda bardzo dobrze rozwiązała zadania, jednak do przejścia do części ustnej zabrakło tylko …1 punktu. Mamy nadzieję, że  ogromna wiedza, doświadczenie   i odrobina szczęścia pomogą naszej uczennicy w przyszłym roku. Trzymamy kciuki !

Tekst i zdjęcia – Urszula Tworek