Zajęcia warsztatowe z druku 3D w I LO

Uczniowie klasy  1b, 2b i innych klas naszej szkoły zainteresowanych informatyką i fizyką na poziomie rozszerzonym oraz grupa zaproszonych gimnazjalistów z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu uczestniczyli w dniu 13 czerwca 2018 r.  w zajęciach warsztatowych z druku 3D. Absolwent naszego liceum Pan inż. Michał Staniszewski  prezentował metody druku 3D, przedstawił wprowadzenie do modelowania przestrzennego, omówił przygotowanie wydruku i zasady eksploatacji drukarek 3D. Wspólnie z drugim prelegentem, Panem inż. Mateuszem Rygorczukiem ilustrowali wykład pokazami działania dwóch drukarek 3D.

Wykładowcy przedstawili zalety druku 3D: minimalizacja kosztów, niewielka ilość odpadów, jednostkowa produkcja elementów.  Możliwy jest druk  od miniaturowych protez do gotowych przekładni zębatych i domów mieszkalnych. Poznaliśmy materiały stosowane w druku 3D, zapis przykładowego programu i kodu maszynowego takiej drukarki, Pan inż. Michał Staniszewski, nasz absolwent, zaprezentował możliwości drukarek 3D i odpowiadał na pytania młodzieży.

Bardzo dziękujemy Panom inżynierom Michałowi Staniszewskiemu i Mateuszowi Rygorczukowi za interesujące informacje i pokazy. Mogliśmy z bliska obejrzeć działanie drukarek 3D i zadań własne pytania.

W imieniu uczniów, nauczyciela informatyki p. Jolanty Rybickiej, nauczyciela fizyki p. Marka Rybickiego i dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu serdecznie dziękujemy Panu inż. Michałowi Staniszewskiemu  za przeprowadzenie zajęć warsztatowych z druku 3D.       Mamy nadzieję, że to spotkanie młodzieży z Naszym Absolwentem będzie owocować dalszą współpracą z naszą szkołą.