Zajęcia tematyczne Le Sénégal i Vacances en Bretagne w języku francuskim prowadzone przez pana Denisa Gérarda.

W piątek 08 lutego 2013r. na zaproszenie pani Aleksandry Wojciechowskiej-Gasik gościliśmy w naszym liceum pana Denis Gérard przedstawiciela Ambasady Francji w Polsce.W ramach programu „Lecteur itinérant” pan Gérard prowadził w dwóch grupach uczących się języka francuskiego zajęcia tematyczne: Le Sénégal i Vacances en Bretagne.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem opracowywali karty informacyjne dotyczące Senegalu, opracowywali słownictwo związane z piosenką bardzo popularnej grupy muzycznej, następnie, w oparciu o autentyczne przewodniki i mapy, planowali swoje tegoroczne wakacje w Bretanii – jednym z piękniejszych regionów Francji. Lekcje prowadzone przez native speaker’a są bardzo interesującym sposobem prowadzenia zajęć z języka obcego, doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metod nauczania, pozwalają uczniom sprawdzić kompetencje językowe, wyzbyć się bariery językowej.

francuz 3 francuz 4
francuz 1 francuz 2

Zajęcia prowadzone przez pana Denis Gérard miały charakter zajęć otwartych i były świetną okazją do wymiany doświadczeń zawodowych.
Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie zapowiedzią dalszej współpracy z panem Denis Gérard.
francuz 5