I Liceum Ogólnokształcące

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

Tradycyjne podsumowanie roku szkolnego 2025/2026 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odbyło się 26 czerwca 2026 r. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom, doceniła wytężoną pracę i sukcesy. Szkoła może być dumna z laureatów i finalistów konkursów na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Uczniowie zajęli też wysokie miejsca w zawodach sportowych.Najważniejszą część uroczystości stanowiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.
W tym roku szkolnym Prymusem została Blanka Wierzbińska z klasy 1b (średnia ocen 5,57). Ponadto świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 16 uczniów. Nagrody za bardzo dobre i celujące wyniki w nauce wręczono 8 uczniom. 8 osób nagrodzonych zostało za bardzo dobre wyniki w nauce i 13 za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce.
Doceniono również systematyczność i obowiązkowość, nagradzając 5 uczniów za wzorową frekwencję. Wręczono również dyplomy i nagrody, które są uhonorowaniem wybitnych osiągnięć z zakresu matematyki, fizyki, informatyki, geografii, nauk społecznych, przedmiotów humanistycznych, artystycznych i językowych. Nauczycielom i uczniom wręczono certyfikaty NBP.
Pani Dyrektor życzyła wszystkim wspaniałych wakacji, pełnych słońca, radości i przygód, a przede wszystkim bezpiecznego powrotu do szkoły. Głos zabrała również Przewodnicząca SU Maja Mużdżyńska, życząc wszystkim zebranym dobrego odpoczynku oraz podziękowała za cały rok pracy.
Na zakończenie wysłuchaliśmy życzeń i podziękowań zaproszonych gości – Pana Michała Trzoski (Członka Zarządu Powiatu Łowickiego) i Pana Roberta Krysiaka (Zastępcy Przewodniczącego Rady Rodziców).
Drodzy Uczniowie, odpoczywajcie, cieszcie się każdą wakacyjną chwilą, a we wrześniu wracajcie pełni energii i zapału do nauki!