Wyśpiewali III miejsce w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej

W dniach 05-06 czerwca 2014 roku nasi licealiści uczestniczyli w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

O festiwalowe nagrody i wyróżnienia walczyła młodzież z całej Polski, prezentując bardzo zróżnicowany repertuar z kręgu kultury rosyjskiej od tradycji do współczesności. Poziom był bardzo wysoki a uczestników oceniało profesjonalne jury, w skład którego wchodzili Rosjanie i Polacy m. in. solista Teatru Wielkiego z Łodzi.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że świetnie śpiewamy po rosyjsku. Na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi szkołę naszą reprezentowali:
Martyna Kolasiewicz i Grzegorz Maliszewski (kl.2b), Katarzyna Kubica (kl.2d) i Adrian Wielec (kl.3d). W Łodzi wystąpili też nasi uczniowie Misheelt Namsraijav i Jakub Czapnik (kl. 2e), którzy reprezentowali Łowicki Ośrodek Kultury.

Po eliminacjach duet z I LO w Łowiczu zakwalifikowany został do koncertu galowego. Uczniowie Martyna Kolasiewicz i Grzegorz Maliszewski wyśpiewali sobie III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Młodzieżą opiekowały się: p. Ewelina Kapusta i p. Dominika Kowalczyk.

DSCN8769 DSCN8766
DSCN8761 DSCN8760