Wyróżnienia w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi

W piątek 07 czerwca 2013 roku w Łodzi odbył się III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Festiwal organizowany był pod patronatem Ambasadora Federacji Rosyjskiej, przy współudziale Uniwersytetu Warszawskiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta miasta Łodzi, Stowarzyszenia Russkij Mir, Stowarzyszenia Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Radia i Telewizji Łódź. Łącznie w konkursie tym wzięło udział 53 solistów, 9 duetów, 14 zespołów – łącznie 76 podmiotów wyłonionych spośród (229 uczniów) zgłoszonych z całej Polski.
Zmagania konkursowe oceniało profesjonalne Jury w składzie:
• Dr hab. Ludmiła Szypielewicz –Przedownicząca Jury, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego
• Walentyna Makarowa – producent i dyrektor Festiwalu EuroJurmała (Ryga, Łotwa)
• Sergey Kolesnikow – aktor teatralny i filmowy, prezenter telewizyjny, Zasłużony Artysta Rosji (Moskwa, Rosja)
• Ryszard Kruszyński – instruktor muzyki Pałacu Młodzieży w Łodzi, kierownik muzyczny zespołu Uniwersytetu Łódzkiego „Kujon” i zespołu muzyki rosyjskiej „LECHaRUS”
• Krzysztof Marciniak – solista – I tenor Teatru Wielkiego w Łodzi
• dr Andrey Potiomkin – wicedyrektor Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie

1
Naszą szkołę reprezentował zespół Guzek i Bomba Diewuszki (Kamil Guzek, Klaudia Jankowska, Ilona Płuska, Aleksandra Szewczyk i Klaudia Szafarowicz – kl.2b) oraz solista Adrian Wielec z kl. 2d.

Konkurencja była ogromna a poziom wykonania utworów bardzo wysoki, dlatego też dumni jesteśmy, że wszyscy reprezentanci I LO zostali zauważeni przez Jury i otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do śpiewania piosenek i uczenia się języka rosyjskiego :)