Wykłady na Wydziale Nauk Geograficznych

14 czerwca 2016 roku grupa uczniów rozszerzających geografię uczestniczyła – już po raz ostatni w tym roku szkolnym w bardzo ciekawych wykładach.

Uczniowie rozszerzający  geografię wraz z nauczycielką, Panią Agnieszką Piorun, odwiedzili Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Pierwsza część wykładów odbyła się w Muzeum Geologicznym i dotyczyła dziedzin geologii. Wykład przedstawiał dr Marcin Krystek.

Po interesującym wykładzie, uczniowie mieli okazję wstąpić do Muzeum Skał i Minerałów, gdzie przechowywane są ciekawe okazy.

Kolejny wykład, przedstawiony przez panią doktor z katedry geografii fizycznej, dotyczył Hawajów oraz poruszał głównie turystyczne wątki tego stanu. Uczestnicy wspomnianej prelekcji mogli dowiedzieć się najważniejszych informacji o kulturze tego regionu oraz takich atrakcjach turystycznych, jak np. wulkany Kilauea, Mauna Loa i Mauna Kea.

Hawaje to najmłodszy z 50. stanów USA. Jedyny stan leżący wyłącznie na wyspach. Położony na archipelagu Hawaje, w północno-środkowej części Oceanu Spokojnego. Stolicą stanu jest Honolulu leżące na wyspie Oʻahu.  Turyści zwiedzają Hawaje, najczęściej opływając je statkiem.

geo 4