Wycieczka Klubu Historycznego „Szlakiem najstarszych cmentarzy”

23 kwietnia 2014 uczniowie należący do  Klubu Historycznego im. Armii Krajowej wyjechali na wycieczkę programową.

Wycieczkę: „Szlakiem najstarszych cmentarzy” zorganizowała pani Joanna Skoneczna-Sałuda – prezes Klubu Historycznego im. Armii Krajowej działającego w naszej szkole. Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta pana Krzysztofa Jana Kalińskiego, który zgodził się zostać naszym przewodnikiem, młodzież w niezwykle interesujący sposób zapoznała się z historią cmentarza powązkowskiego i żydowskiego w Warszawie.

Pan Kaliński przybliżył historię wielu wybitnych postaci spoczywających na cmentarzach, urozmaicając ją interesującymi anegdotami, które na długo zostaną w naszej pamięci. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Dodatkowo uczniowie mogli zobaczyć ciekawą rzeźbę nagrobną i poznać elementy kultury żydowskiej. Wycieczka miała na celu także integrację nowych członków Klubu Historycznego z klas pierwszych, którzy zasilą szeregi po odejściu maturzystów z klasy 3e.

klub 1 klub 2
klub 3 klub 4