Wycieczka integracyjna klasy 3b

2 października klasa 3b wraz z wychowawczynią Jolantą Rybicką, wybrała się na wycieczkę integracyjną na terenie Łowicza. Uczniowie zaczęli od zwiedzania Łowickiej Bazyliki Katedralnej. Zobaczyli wnętrze kościoła i jego krypty, a także weszli na wierzę widokowa.  W tym wyjątkowym miejscu oprócz pięknych kaplic i grobowców oglądali m.in. bogato zdobione szaty i naczynia liturgiczne, monety oraz inne przedmioty odnalezione podczas prowadzonych prac badawczych. Niesamowite wrażenie na uczniach zrobiła również wizyta na wieży kościelnej, z której rozciąga się piękny widok na panoramę miasta. Ten ciekawy spacer był kolejnym krokiem integracji klasy oraz przybliżeniem historii kolegiaty zwanej „Mazowieckim Wawelem”  jak i samego Łowicza, a także dzieje osobistości z nimi związanych.

Po zwiedzaniu wszyscy razem wybrali się na pizzę. Wycieczka była bardzo udana. Liczymy na więcej takich ciekawych i edukacyjnych wycieczek.