Wycieczka do Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk w Powsinie.

20 września 2023 roku uczniowie klas 2a, 2c i 2e uczestniczyli w niecodziennej lekcji biologii. Przed wejściem na teren Ogrodu Botanicznego, a dokładnie Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej, uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, a następnie z przewodnikami odbyli „podróż” po najciekawszych miejscach Ogrodu, który ma powierzchnię około 40 hektarów.

W trakcie zwiedzania młodzież podziwiała arboretum, czyli parkową część Ogrodu, która zajmuje jego największy fragment i skupia ogromną kolekcję drzew i krzewów. Teren Ogrodu porasta roślinność różnych stref klimatycznych, m. in. byliny, zioła, rośliny warzywne, kolekcja roślin tropikalnych i subtropikalnych, roślin azjatyckich.

Lekcja biologii w Powsinie dała uczniom klas przyrodniczych możliwość poszerzenia wiedzy, bezpośredniego kontaktu z roślinami, których nie spotykamy w Polsce i innego spojrzenia na przyrodę uznawaną za pospolitą. Piękna pogoda, wspaniałe humory, super wyjazd!