DZIEŃ SYBIRAKA

W dniu 26 września w naszej szkole odbyła się akademia, której celem było upamiętnienie Dnia Sybiraka. Hasłem przewodnim uroczystości były słowa zaczerpnięte z Marszu Sybiraków

– “A myśmy szli i szli dziesiątkowani…”

Część artystyczną poprzedziło przemówienie Pani dyrektor Doroty Dziekanowskiej – Słomy, w którym przedstawiła ideę święta oraz powitała zaproszonych gości.

Uczniowie zaprezentowali poezję, przeplataną fragmentami prozy oraz pieśni patriotyczne przy akompaniamencie pianina, gitary i fletu.

Dodatkowo uroczystość uatrakcyjniono układem tanecznym z barwami narodowymi oraz dźwiękiem trąbki.

Za przygotowanie powyższego wydarzenia odpowiadała klasa 3d, pod przewodnictwem p. Wioletty Pokory we współpracy z p. Joanną Skoneczną – Sałudą oraz wychowawcą p. Tomaszem Piaseckim. Oprawą muzyczną a tym samym opieką nad Chórem Józefa, zajmowały się p. Maryla Białas wraz z p. Marią Jagiełło.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali burmistrz Łowicza p. Krzysztof Jan Kaliński oraz Ks. proboszcz Władysław Moczarski, którzy podziękowali i pogratulowali młodzieży oraz opiekunom.