WIZYTA W SEJMIE

W ubiegły piątek, tj. 16 września 2022 roku troje uczniów naszej szkoły: Jan Anyszewski, Maja Skrzypczak oraz Tomasz Uczciwek z klasy IIID (humanistyczno-ekonomicznej) miało okazję zwiedzić gmach Parlamentu RP. Wycieczka została zorganizowana przez członków Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Łowickiej – Łowickie.pl. w odpowiedzi na zaproszenie posłanki Magdaleny Prokop-Paczkowskiej. Wizyta rozpoczęła się w Biurze Przepustek, skąd nasi uczniowie udali się do kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Oprowadzani przez panią poseł, mogli obserwować z galerii dla publiczności obrady na Sali Posiedzeń. Odwiedzili również serwerownię oraz stołówkę sejmową. Ponadto dowiedzieli się o działalności klubu parlamentarnego posłanki M. Prokop-Paczkowskiej.
Wycieczka do jednej z najważniejszych instytucji państwa polskiego, jakim jest Parlament RP, była pomocną w poszerzeniu horyzontów przez naszych uczniów.
Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację.