Warsztaty z laserem prowadzi Nasz Absolwent inż. Mateusz Wieczorek

Uczniowie rozszerzający fizykę z klas 3a i 3b w środę 6 lutego 2019 r. uczestniczyli w warsztatach prezentujących urządzenia laserowe stosowane w budownictwie, które prowadził nasz Absolwent inż. Mateusz Wieczorek, absolwent budownictwa na Politechnice Warszawskiej.

Pan inż. Mateusz Wieczorek zaprezentował wysokiej klasy laserowy dalmierz do precyzyjnego pomiaru odległości w budownictwie i inwentaryzacji pomieszczeń, poziomicę laserową z funkcją pomiarów kątów i laserowy niwelator do poziomowania i pomiarów, w tym pomiarów geodezyjnych.

Nasz Gość po pokazach i wykładzie odpowiadał na pytania uczniów, m. in. o przebieg studiów, o specyfikę pracy projektanta budowlanego, projekty remontowe, termomodernizację budynków. Na koniec zainteresowani uczniowie mieli okazję dokonywać pomiarów za pomocą tych laserowych urządzeń. Fizyka laserowa w zastosowaniach inżynierskich bardzo się podobała.
Tekst i fotografie Marek Rybicki, nauczyciel fizyki.