Warsztaty medialne

Nasza szkoła odpowiedziała na zaproszenie Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Łowickiej i wzięła udział w duchowym wydarzeniu, jakim była ogólnopolska peregrynacja relikwii bł. Carla Acutisa. W związku
z tym zaplanowano w naszej diecezji wiele ciekawych wydarzeń. 14 września uczniowie kl. 4 cyb wraz z katechetką p. Marylą Białas wzięli udział w warsztatach dziennikarskich „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”, które odbyły się w ŁOK w Łowiczu. Warsztaty poprowadzili wykładowcy, a także szkoleniowcy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczestnicy poznali podstawy przekazu telewizyjnego, takie jak: język obrazu, światło i cień oraz radiowego – mowa, śpiew, muzyka. Mieli też okazję samodzielnie przygotować materiał prasowy, radiowy i telewizyjny oraz zobaczyć „od kuchni” pracę redaktorów, montażystów, dziennikarzy czy operatorów radiowych i telewizyjnych. Wszystko to uświadomiło obecnym konieczność samodzielnej oceny treści przekazu medialnego oraz, jak ważne jest krytyczne i odpowiedzialne przekazywanie informacji.
Więcej informacji o Carlu Acutisie, skromnym chłopaku, o którym mówi cały świat, znajdziecie wkrótce w zakładce „Informacje – Katecheza szkolna” na stronie naszego liceum oraz oczywiście w Internecie.
Mamy nadzieję, że życie Carla zainspiruje Was do działania, rozwoju duchowego, aktywności społecznej, rozpali entuzjazm i pragnienie autentycznego życia.