V Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej.

22 stycznia 2016 roku odbyła się w Łodzi V edycja Konkursu „Śpiewać każdy może… i to po niemiecku”

Nasi uczniowie przygotowali trzy piosenki.  W konkursie wystąpili: Kinga Gajda, Ewelina Głowacka oraz zespół „Die Gewinner”  w składzie: Weronika Grzegory, Oliwia Majewska, Maria Ploch, Daria Cieślak, Maja Gabrysiak, Diana Stańczak, Karolina Styszko i Paulina Golis. Poziom konkursu był wysoki, tym bardziej cieszy fakt, że Kinga Gajda otrzymała wyróżnienie!

Nasze liceum zaznaczyło swoją obecność na konkursie również w inny sposób. Uczennica Marcelina Olak, laureatka poprzednich dwóch edycji, wystąpiła z krótkim recitalem, zaśpiewała trzy piosenki, oczywiście w języku niemieckim. Jej występ  jak zawsze bardzo się podobał i Marcelina usłyszała wiele ciepłych słów od jury. Akompaniowali jej Anna Markowska i Kacper Płacheta.

niem 5

Opiekunami uczniów były nauczycielki języka niemieckiego Alicja Kalińska i Monika Kleczyńska.