Uroczystość upamiętnienia rocznicy akcji „Uwolnić Cyfrę”.

W dniu 8 marca społeczność naszego liceum nie tylko świętowała  Dzień Kobiet, ale uczestniczyła również w bardzo ważnym wydarzeniu związanym z historią Łowicza. Nasi uczniowie z klasy II D z pocztem sztandarowym włączyli się w uroczystość upamiętnienia rocznicy akcji „Uwolnić Cyfrę”. Przed 78 latami członkowie Szarych Szeregów uwolnili z więzienia NKWD-UB  w Łowiczu swojego kolegę Zbigniewa Fereta „Cyfrę” oraz ponad 70 więźniów. Uroczystości przewodniczył burmistrz Krzysztof Kaliński, który przybliżył zgromadzonym przebieg akcji zwanej „Małym Arsenałem”. Następnie, pan Piotr Zakrzewski, komendant łowickiego hufca ZHP przedstawił życiorysy bohaterskich uczestników wspomnianej akcji. Obecni na uroczystości księża odmówili modlitwę w intencji zmarłych bohaterów oraz członków ich rodzin. Przed tablicą pamiątkową złożono kwiaty, oddając tym samym hołd uczestnikom wydarzeń z 8 marca 1945 roku. Zwieńczeniem uroczystości było otwarcie wystawy ,,Żołnierze wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944 – 1963”, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę im. A.K. Cebrowskiego, na którą z kolei wybrała się grupa uczniów z klasy IB celem poszerzenia wiedzy na temat zbrojnego podziemia antykomunistycznego.