Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

2 września 2019 r. o godz. 9:00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewany został hymn narodowy. Następnie Pani dyr Dorota Dziekanowska-Słoma skierowała swoje słowa do młodzieży. W przemówieniu nie zabrakło nawiązania do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz świadomości życia w wolnym kraju.

Następnie zgodnie z tradycją szkoły zostały wręczone uczniom srebrne tarcze. Aby znaleźć się w czołówce należało na koniec ubiegłego roku szkolnego osiągnąć średnią ocen 5,0 i więcej.

Rok szkolny 2019/2020 zapowiada się niezwykle ciekawie. Ogółem w szkole jest 423 uczniów, którzy chodzą do 16 klas. Wśród nich 3 klasy pierwsze po gimnazjum i 5 klas pierwszych po szkole podstawowej. Oczywiście priorytetem jest nowy oddział – klasa eksperymentalna – cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne. Uczniowie i rodzice tej klasy oprócz udziału w tradycyjnym rozpoczęciu roku szkolnego spotkali się z Panem Marcinem Kosiorkiem – Starostą Łowickim.

Nowy rok szkolny to nowe cele i wyzwania. Mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie założenia i będzie to owocny czas zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.
Tekst – A. Jarka
Fot. Oliwia Pełka – 2c