Uczniowie studentami, czyli ŚRODY Z POLONISTYKĄ.

To nasze kolejne spotkanie z wykładowcami Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Filologicznego, realizującymi cykl wykładów- ŚRODY Z POLONISTYKĄ.

18 października uczniowie klas: 2d, 3d, 4c i 4d mieli okazję wcielić się w rolę potencjalnych studentów i wysłuchać następujących wykladów:
– „Lalka na nowo – dr Karolina Kołodziej,
– Od miłości i rozkoszy do próchna i śmierci – główne tematy poezji polskiego baroku – dr hab. prof. UŁ Małgorzata Mieszek,
– Polszczyzna,czyli *ciężki orzech do zgryzienia – o błędzie i poprawności w sztuce słowa- dr Bartłomiej Cieśla.
Uczniom klas starszych (M.L. i J.A.) szczególnie do gustu przypadł wątek braku emancypacji kobiet w „Lalce” B. Prusa oraz chłód Izabeli. Młodsi zwrócili uwagę na redundancję treściową oraz ilość Mickiewicza w Rymkiewiczu.