Uczniowie I LO w Fascynującej Fizyce

16 listopada 2018 r. w aulach Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbył się 2-gi etap międzyszkolny XV Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” dla poziomu ponadgimnazjalnego. I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego reprezentowała w tym etapie 22 osobowa grupa uczniów z klas 3b, 3a, 2a i 2b. Z klas trzecich: Wiktor Kunikowski, Aleksandra Chmielak, Michalina Wielemborek, Hubert Kępka, Damian Koperski, Kacper Kurczak, Jędrzej Wojda, Szymon Kowalczyk, Szymon Gajewski, Maciej Bryła, Sebastian Fijałkowski, Michał Wójcik, Patryk Więcek, Maciej Maliński, Mateusz Gać, Dominik Niedbałka oraz z klas drugich: Rafał Czajka, Adrianna Wilk, Tomasz Wojciechowski, Marcin Klimkiewicz, Jakub Lelonkiewicz, Maksymilian Wójcik. Uczestnicy tego etapu przez 2 godziny rozwiązywali zadania konkursowe z różnych działów fizyki. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki i Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Konkurs ten ma na celu zainspirowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do głębszego zainteresowania się fizyką jako nauką empiryczną oraz wykorzystywaniem poznanych praw i zasad w sytuacjach typowych oraz nowych (problemowych). Wyniki konkursu poznamy niebawem, najlepsi przejdą do finału.
Nauczyciel fizyki Marek Rybicki