Uczniowie I LO na Konkursie im. Prof. W. Krysickiego „W Świecie Matematyki”

Tegoroczna XV edycja Konkursu im. Prof. W. Krysickiego „W Świecie Matematyki” odbyła się w dniu 8 marca 2024r. Do udziału w konkursie zgłosiło się około 120 uczniów z kilkunastu szkół średnich z całej Polski. Konkurs odbył się na Wydziale Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4B: Szymon Jabłoński, Jakub Mika, Wojciech Stawicki i Mateusz Kotlarski, pod opieką nauczycielki matematyki Agnieszki Osiołkowskiej.

Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli również w wykładzie na temat uogólnień w matematyce, mogli posmakować odrobinę matematyki wyższej. Serdecznie gratulujemy chęci rywalizacji oraz zapału matematycznego uczniom, gdyż konkurs jest niezwykle trudny i wymagający.