Spotkanie się z p. dr inż. Iwoną Szer z PŁ

8 marca 2024 r. uczniowie I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu spotkali się z p. dr inż. Iwoną Szer, adiunktem w Katedrze Fizyki Materiałów Budowlanych i Budownictwa Zrównoważonego Politechniki Łódzkiej. Pani dr inż. Iwona Szer zaprezentowała ofertę studiów na Politechnice Łódzkiej i przedstawiła naszym uczniom kampus Politechniki Łódzkiej z nowoczesną bazą dydaktyczną. Dowiedzieliśmy się, jak odbywa się nowoczesne nauczanie studentów na 63 kierunkach studiów i 9 wydziałach. Poznaliśmy działalność studenckich kół naukowych, współpracę uczelni z przemysłem. Blisko 50 uczniów z klas politechnicznych 4b, 3b i 2b oraz z klasy medycznej 3a poznało również zasady rekrutacji elektronicznej na studia.
Wykład dopełniły pytania uczniów kierowane do prelegenta.