Uczniowie I LO im. Józefa Chełmońskiego sprawdzają swoją wiedzę dotyczącą Unii Europejskiej.

W piątek 19 kwietnia 2024 roku młodzież z klas humanistycznych naszego Liceum uczestniczyła w etapie okręgowym XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała Wioletta Pokora – nauczycielka wiedzy  o społeczeństwie.

Do zmagań w II etapie przystąpiło trzynaścioro uczniów naszej szkoły spośród dwudziestu ośmiu, którzy wzięli udział w etapie szkolnym. Zawody             II stopnia olimpiady polegały na rozwiązaniu 50 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 60 minut.

Warto wspomnieć, że do II etapu zakwalifikowało się 1634 uczniów z całej Polski, z czego 50 z najwyższymi wynikami znajdzie się w gronie finalistów.

Po wysiłku umysłowym nasza młodzież zregenerowała siły w stołówce studenckiej Collegium Geographicum, znajdującym się w sąsiedztwie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, na terenie którego  uczniowie rozwiązywali test II etapu olimpiady.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki w oczekiwaniu na wyniki.