Szymon Jabłoński z indeksem na Politechnikę Łódzką

Z wielką radością informujemy, że Szymon Jabłoński, uczeń  klasy politechnicznej 4b
I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu, zajął 2-gie miejsce
w finale Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” i został laureatem tego konkursu.
20 marca na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbył się finał doświadczalny XX Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” organizowanego przez Politechnikę Łódzką dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Finał doświadczalny to przedstawienie własnego doświadczenia fizycznego z profesjonalnym opracowaniem wyników, który ocenia jury składające się z 4 doktorów fizyki z Politechniki Łódzkiej. Do ostatecznej  klasyfikacji liczone są sumaryczne rezultaty finału teoretycznego czyli rozwiązywanie zadań problemowych  i finału doświadczalnego. W elitarnym gronie finalistów znalazło się zaledwie 9 uczniów liceów z Warszawy, Łodzi (Liceum Politechniki Łódzkiej), Bełchatowa i 2 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu: Szymon Jabłoński i Wojciech Stawicki.
Laureaci konkursu uzyskają certyfikat uprawniający na mocy uchwały Senatu Politechniki Łódzkiej do ubiegania się o przyjęcie na pierwszy rok studiów I stopnia w Politechnice Łódzkiej z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.
Uroczyste wręczenie nagród laureatom „Fascynującej Fizyki” nastąpi 19 kwietnia na Politechnice Łódzkiej.
Gratulujemy Szymonowi wielkiego sukcesu i indeksu na dowolny kierunek studiów na Politechnice Łódzkiej oraz życzymy spełnienia wszelkich marzeń i planów.
Jesteśmy dumni z Szymona i jego wybitnych osiągnięć.