Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Gdy ludzie udają się do jakiegoś sanktuarium, to zazwyczaj pragną doświadczyć bliskości Boga, indywidualnego spotkania z Nim. Człowiek w takim miejscu może w szczególny sposób przeżyć Jego obecność oraz otworzyć się na Jego działanie. Sanktuarium na Jasnej Górze już od ponad 600 lat jest właśnie takim miejscem. Corocznie prawie 4 mln pielgrzymów przybywa tutaj, aby otrzymać wsparcie, pomoc duchową, umocnienie wiary i nadzieję przez ręce Maryi – Matki Jezusa i Matki Kościoła.

Jak co roku w pielgrzymce autokarowej przybywa tu również młodzież klas maturalnych. Na Jasną Górę corocznie przyjeżdża ok. 27 tys. młodych osób, które chcą swoje życie zawierzyć Matce Bożej, prosząc o potrzebne im łaski, a zwłaszcza o tę istotną w obecnej chwili, czyli o dobrze zdaną maturę.

W ostatnią sobotę – 23 marca – młodzież naszej Diecezji łowickiej udała się na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Tegoroczny wyjazd odbył się pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.  Nie mogło oczywiście zabraknąć wśród uczestników uczniów i nauczycieli naszego liceum oraz duchowego przewodnika w osobie ks. Pawła Józwiaka, który pierwszy rok pracuje w naszej szkole. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od Drogi Krzyżowej, która została odprawiona w Bazylice Jasnogórskiej. Następnie młodzież uczestniczyła w konferencji, którą wygłosił ks. Sylwester Bernat – moderator Ruchu Światło-Życie i duszpasterz młodzieży w naszej diecezji. Świadectwem swojego życia podzieliło się

z uczestnikami dwoje młodych ludzi – obecny maturzysta oraz ubiegłoroczna maturzystka. Kulminacyjnym wydarzeniem pielgrzymki była Msza św., którą odprawili kapłani oraz ks. bp Wojciech Osial, będący absolwentem naszej szkoły.

Spotkanie na Jasnej Górze zakończyło się „Aktem Zawierzenia Matce Bożej” przed jej wizerunkiem

w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Wiara czyni cuda, więc wierzymy, że nasi maturzyści zdadzą maturę bardzo dobrze i dostaną się na wymarzone studia. Oczywiście do nadziei i modlitwy muszą dołożyć jeszcze swoją pracę w postaci nauki i powtórek do egzaminu dojrzałości. Na pewno przyda im się w tym modlitewne wsparcie nie tylko teraz, ale szczególnie w czasie majowych matur.

Życzymy im oczywiście z całego serca jak najlepiej zdanych egzaminów i spełnienia marzeń oraz realizacji planów po zakończeniu liceum.