Szlakiem wielkich artystów…

Nie trzeba już podróży do Watykanu, by móc podziwiać arcydzieła włoskiego renesansu – przede wszystkim słynne freski Michała Anioła.
9 kwietnia uczniowie kl. 1a i 2e wraz z opiekunkami – panią R. Stajudą, panią M. Bogdan i panią D. Kowalczyk wyruszyli do Warszawy na immersyjną wystawę „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”.
Zwiedzający oglądali z bliska wybitne rzeźby Michała Anioła – reprodukcje w skali niemal 1:1 – Pietę oraz Dawida, poznali detale Kaplicy wyświetlone w ogromnej rozdzielczości na ekranie o szerokości aż 19 metrów a dzięki zastosowaniu prawie 50 projektorów laserowych – znaleźli się w jej wnętrzu!
Okazało się, że nie najbardziej popularny fresk „Stworzenia Adama”, ale „Stworzenie Ewy” znajduje się w matematycznym centrum Kaplicy.
Kolejnym etapem na szlaku wielkich artystów była wizyta na cmentarzu parafialnym w Żelechowie.
Tam, przy grobie Józefa Chełmońskiego, uczestnicy wycieczki uczcili pamięć o patronie szkoły i zapalili znicze, aby 110 rocznica śmierci artysty mogła mieć symboliczne zwieńczenie.