Dwóch uczniów  I LO im. J. Chełmońskiego wyróżnionych w Konkursie Matematycznym „Matematyka Moja Pasja”

Z przyjemnością informujemy, że dwóch uczniów z klasy 4 politechnicznej: Wojciech Stawicki oraz Szymon Jabłoński, podopieczni p. mgr Agnieszki Osiołkowskiej, otrzymali wyróżnienie w finale konkursu „Matematyka Moja Pasja”.
Przypominamy, że  do finału konkursu dostało się 3 naszych licealistów: Szymon Jabłoński, Wojciech Stawicki oraz Jakub Mika. Jest to konkurs, który organizuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Konkurs MMP jest trzyetapowy. W I etapie w każdej ze zgłoszonych szkół przeprowadzane są zawody eliminacyjne. Uczestnicy eliminacji, którzy przekroczyli próg punktowy ustalony przez organizatorów, kwalifikowani są do zawodów finałowych.
13 lutego 2024 r. w dwuetapowym finale najlepsi młodzi matematycy województwa łódzkiego najpierw rozwiązywali 15-zadaniowy test, a po półgodzinnej przerwie przystąpili do rozwiązywania zestawu 5 zadań otwartych. Trudność zadań zdecydowanie wykraczała poza program nauczania w szkole średniej, wymagały od uczniów szerokiej wiedzy i logicznego myślenia, a także umiejętności przeprowadzania dowodów matematycznych.

Gratulujemy Szymonowi i Wojtkowi sukcesu oraz życzymy spełnienia wszelkich marzeń i planów. Jesteśmy dumni z Wojtka i Szymona i ich wielokrotnych osiągnięć matematycznych.