Komunikat nr 2 dla ósmoklasistów – OFERTA EDUKACYJNA

Szanowni Przyszli Uczniowie

Zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, której opis znajdziecie
w zakładce REKRUTACJA

W roku szkolnym 2020/2021 planujemy otworzenie 4 klas z następującymi przedmiotami rozszerzonymi:

1a medyczna: matematyka-biologia-chemia

1b politechniczna: matematyka-fizyka-informatyka lub język angielski

1c przyrodnicza: język angielski-biologia-chemia

1d humanistyczno-ekonomiczna: język angielski-geografia-wos

Klasy 1a i 1c polecane są uczniom, którzy interesują się biologią i chemią, a w przyszłości planują studiować kierunki medyczne oraz przedmioty przyrodnicze. Klasa 1a jest adresowana do uczniów, którzy pasjonują się również matematyką, dzięki której dodatkowo otwierają się możliwości studiowania nauk chemicznych oraz biotechnologicznych na dowolnej politechnice. Klasa 1c jest alternatywą dla uczniów, którzy obawiają się „królowej nauk”, ale marzą o studiowaniu kierunków medycznych. W tym oddziale matematyka nauczana jest tylko na poziomie podstawowym, można natomiast rozwijać tu swoje zdolności językowe. Jest to szczególnie ważne dla osób, które planują podjęcie studiów poza granicami naszego kraju.

I LO współpracuje z Uniwersytetem Medycznym, czego efektem jest udział w wielu unikalnych projektach edukacyjnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dzięki temu absolwenci „Chełmońskiego” są bardzo dobrze przygotowani do kontynuowania nauki na studiach medycznych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się pod adresem: PROJEKTY

Klasa 1b jest ofertą dla przyszłych kandydatów studiów politechnicznych oraz informatycznych. Ten profil został objęty patronatem Politechniki Łódzkiej. Uczniowie 1b mają możliwość zapoznania się
z wiedzą akademicką poprzez uczestnictwo w wykładach i warsztatach na PŁ. Jest to pasjonująca przygoda, która mocno poszerza horyzonty i zwiększa szanse na przyjęcie na studia politechniczne. Uczniowie klasy matematyczno-fizycznej uzyskują wyniki na egzaminie maturalnym z matematyki i fizyki powyżej średniej krajowej. Szczegóły znajdziecie pod linkiem: MATURA

Klasa 1d jest doskonałym wyborem dla uczniów, którzy mają inklinacje humanistyczne oraz rozważają podjęcie studiów ekonomicznych lub lingwistycznych. Ta klasa to także dobry wybór dla przyszłych socjologów. Wybierając ten profil uczeń zostanie doskonale przygotowany do studiów humanistycznych, ponieważ będzie realizował w cyklu nauczania aż 8 godzin historii oraz 16 godzin języka polskiego, a ponadto poszerzy wiedzę z przedmiotów niezbędnych do studiowania nauk ekonomicznych: czyli geografię i wos. W tej klasie humaniści będą mogli doskonalić znajomość matematyki na kole matematycznym, pasjonaci języków obcych będą realizować oprócz rozszerzonego języka angielskiego także konwersacje w języku angielskim.

Klasa 1d daje Ci największe możliwości wyboru!

Osoby zainteresowane ofertą I LO zachęcamy również do zapoznania się z prezentacją szkoły dostępnej: O NASZEJ SZKOLE  oraz komunikatami dla ósmoklasistów, które znajdują się pod tym linkiem https://lo1lowicz.pl/rekrutacja/