Symulacja wyborów do Parlamentu RP

W poniedziałek, 9 października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w symulacji wyborów do Parlamentu RP. Dzięki programowi „Młodzi głosują” organizowanemu przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, społeczność uczniowska naszego liceum miała okazję sprawdzić, jak przebiegają wybory, dowiedzieć się więcej o ordynacji wyborczej oraz wyrazić swoje  poglądy oddając głos. Komisje, w składzie 12 osób z klas humanistycznych 4D, 3D oraz 2D, nadzorowała przebieg wyborów pod czujnym okiem p. Wioletty Pokory – nauczycielki wiedzy o społeczeństwie.

Organizacja wyborów w szkole nie jest agitacją polityczną, ma za zadanie nauczyć myślenia obywatelskiego i odbywa się z zachowaniem neutralności politycznej. Dlatego też nie podajemy wyników szkolnego głosowania. Pojawią się one w przestrzeni publicznej po właściwych wyborach parlamentarnych.