Sukces uczniów Liceum Chełmońskiego w grze miejskiej

W niedzielę 20 września 2020 r., młodzież naszej szkoły wzięła udział w grze miejskiej realizowanej w ramach projektu „Świat Lokalnych Kultur”, który był częścią Programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

Konkurencja była duża, bowiem w szranki o tytuł najlepszych stanęło 14 drużyn z łowickich szkół ponadpodstawowych. W konkursie, który miał formę wirtualnej gry miejskiej, nasi uczniowie wykazali się nie tylko szeroką wiedzą  na temat historii, tradycji i zabytków XIX  i XX – wiecznego Łowicza, ale przede wszystkim kreatywnością i świetnie opanowanymi umiejętnościami pracy w grupie, czytania ze zrozumieniem czy wykonywania zadań online.

Reprezentanci I LO Marta Fijałkowska, Julianna Gudaj i Bartłomiej Krysiak z kl. 2ap zajęli I miejsce, a Daniel Milczarek, Adam Szczęsny i Szymon Trauth z kl. 2 cyber III miejsce.

Laureaci konkursu otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz smartbandy.

Serdecznie gratulujemy!