Sukces uczniów klasy 2 cyber  w województwie łódzkim w CyberSkiller Challenge Poland

Z przyjemnością informujemy, że trzech uczniów klasy 2 cyber Daniel Milczarek, Igor Przybysz, Dominik Wilk zajęło 3 miejsce w województwie łódzkim w II edycji ogólnopolskiego konkursu CyberSkiller Challenge Poland.  Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów w  zakresie bezpieczeństwa w sieci,  a w związku z tym bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Tematem drugiego etapu był Sytem Linux oraz jego bezpieczeństwo. Zagadnienia z którymi zmierzyła  się nasza drużyna to m.in. podstawy zarządzania systemem Linux, zarządzanie użytkownikami oraz systemem plików, konfiguracja usług w systemie Linux, kodowanie oraz dekodowanie danych (różne algorytmy kodowania), zabezpieczanie systemu (tzw. system hardening), zarządzanie pamięcią oraz procesami, pisanie skryptów Bash automatyzujących zarządzanie systemem operacyjnym oraz audyt bezpieczeństwa systemu operacyjnego.

Gratulujemy drużynie i życzymy dalszych sukcesów.