SUKCES UCZNIÓW I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. JÓZEFA CHEŁMOŃSKIEGO W ŁOWICZU W  POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

W ramach współpracy między powiatami: łowickim, kartuskim, tatrzańskim i świdnickim już po raz jedenasty jest organizowany Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny. W tym roku gospodarzem jest powiat łowicki. Konkurs ten odbywa się w poszczególnych powiatach, rywalizują ze sobą uczniowie wszystkich szkół ponadpodstawowych – najlepsi z etapu powiatowego (4 uczniów) delegowani są do finału międzypowiatowego, stanowiąc drużynę. W drugim etapie – finałowym- młodzież uczestniczy w części indywidualnej oraz części zespołowej, spotykając się w powiatowym mieście organizatora – w tym roku w Łowiczu.

14 kwietnia 2023 r. odbył się etap powiatowy konkursu, którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu. W tym roku szkolnym w etapie powiatowym  rywalizowało 15  uczniów  ze szkół:

– I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu,

– Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu,

– Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki

w Łowiczu,

– Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

W etapie powiatowym najlepsi byli:

UZYSKANE MIEJSCE IMIĘ
I NAZWISKO UCZNIA
NAZWA SZKOŁY Nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu
I MIEJSCE Szymon Jabłoński

I Liceum Ogólnokształcące

im Józefa Chełmońskiego       w Łowiczu

mgr Agnieszka Osiołkowska

II MIEJSCE Wojciech Stawicki

III MIEJSCE Mateusz Kotlarski

IV MIEJSCE Julia Janicka II Liceum Ogólnokształcące  im, Mikołaja Kopernika

w Łowiczu

mgr Mateusz Czajka

Uczniowie Ci będą reprezentować powiat łowicki w finale Konkursu w dniach 01-02  czerwca 2023 roku.    Organizatorem konkursu była pani Agnieszka Osiołkowska, we współpracy z panią Małgorzatą Kutkowską i panią Anną Kucharek, zaś w komisji konkursowej rzetelnie pracowali wszyscy opiekunowie,  nauczyciele matematyki.

Gratulujemy uczestnikom i życzymy sukcesu w etapie  międzypowiatowym!!!