I Liceum Ogólnokształcące

Po raz trzeci z rzędu „Chełmon” w 1/2 finału województwa!

Kolejny raz drużyna z naszego liceum, prowadzona przez trenera Michała Adamczyka, zajęła pierwsze miejsce w turnieju Powiatowej Licealiady Szkolnej w piłce nożnej chłopców!

Tegoroczne zawody odbyły się we wtorek 18 kwietnia na boisku sportowym Orlik przy ul. Bolimowskiej w Łowiczu. Pierwsze starcie ekipa z I LO zremisowała (1:1) z zawodnikami z Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu. Drugi mecz nasi chłopcy wygrali z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 3 (6:1), a zaraz potem trzeci z drużyną ze Zduńskiej Dąbrowy (4:0).

W finale I LO pokonało zawodników z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 (1:0), przypieczętowując tym samym tytuł mistrza i awans do rozgrywek rejonowych!

W skład zwycięskiej drużyny weszli: Macho Mateusz, Błaszczyk Mateusz, Krakowiak Adrian, Czeczko Maksymilian, Zagajewski Szymon, Rychlewski Jakub, Motyl Mateusz, Pawlaczyk Marcel, Zabost Eryk, Uczciwek Stanisław, Kądzielawski Adam, Roliński Krystian, Jaros Bartek, Przybysz Dawid, Ugarenko Rafał, Czajka Piotr, Ambroziak Szymon. Do zawodów uczniów przygotowywał nauczyciel wychowania fizycznego — Michał Adamczyk.

Całej drużynie i trenerowi gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!