Sukces ucznia ILO

Dominik Wilk, uczeń klasy 3 o profilu cyberbezpieczeństwo I LO został zakwalifikowany do etapu okręgowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.

Uczniowie I LO, co roku biorą udział w Olimpiadzie i już kolejny rok z rzędu awansują do drugiego etapu zmagań. Konkurs nie wymaga specjalistycznej wiedzy lingwistycznej ani znajomości języków obcych, wystarczy umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez.

Olimpiada jest otwarta dla uczniów wszystkich typów i poziomów szkół oraz wszyscy uczestniczą w nim na tych samych zasadach.

W tym roku najlepszy w zmaganiach konkursowych okazał się Dominik Wilk uczeń Anny Kucharek, który osiągnął najwyższy wynik w szkole.

Kolejny etap odbędzie się już 26.02.2022 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Trzymamy kciuki za Dominika i życzymy powodzenia.