Spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W piątek 8 listopada 2019 r. do naszego liceum przyszli specjalni goście – 46 zuchów z 7 Gromady Zuchowej Leśne Ogniki i ich przyboczni. Celem tej niecodziennej wizyty było Narodowe Święto Niepodległości i zdobycie przez naszych młodszych kolegów sprawności Piłsudczyk. Przed Klubem Historycznym im. AK przygotowującym to spotkanie stanęło nie lada wyzwanie… ale udało się.  Zuchy dzięki kolorowej prezentacji poznały pokrótce postać Józefa Piłsudskiego. W czasie zabawy z rozsypanką dowiedziały się co oznaczają słowa ojczyzna, niepodległość, naród czy państwo.   Wspólnie z podziałem na role recytowaliśmy wiersz „Kto Ty jesteś?”, który przybliżył zuchom pojęcie patriotyzmu. Podczas zbiórki obejrzeliśmy krótki film o symbolach narodowych, a nasi goście dzięki krzyżówce, którą wykonywali pod czujnym okiem opiekunów, mogli sprawdzić swą wiedzę na temat godła, flagi i hymnu Polski. Punktem kulminacyjnym spotkania okazała się „zabawa w literki”. Zuchy z ogromnym entuzjazmem szukały schowanych w pracowni historycznej i na korytarzu szkoły liter, z których udało im się ułożyć hasło „Polska droga do niepodległości 1918”. To była niezapomniana lekcja historii dla nas wszystkich, w której oprócz nadzwyczajnych gości uczestniczyli nasi uczniowie i pani wicedyrektor Agnieszka Jarka.

Serdeczne podziękowania za przygotowanie i udział w spotkaniu dla Klubu Historycznego im. AK, w składzie Paulina Deka, Marcelina Fijałkowska, Aleksandra Kaczor, Anna Kaczor, Julia Lipiec,  Maria Sadokierska, opiekun p. J. Skoneczna-Sałuda