SPOTKANIE Z KULTURĄ

Spotkanie z kulturą nie zawsze odbywa się przy świetle dziennym. Czasem towarzyszy mu atmosfera grozy i tajemnicy, o czym przekonali się uczniowie I LO klas 3 i 2 z opiekunami, którzy wybrali się we wtorkowe popołudnie na sztukę w teatrze „Kwadrat”             w Warszawie.

Obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem „Wrócę przed północą”, autorstwa Petera Colleya, w polskiej reżyserii Marcina Sławińskiego, będące wyjątkowym połączeniem horroru z elementami humorystycznymi. W główne role wcielili się znani polscy aktorzy — m.in. Grzegorz Daukszewicz, Anna Karczmarczyk, Marek Siudym. Niezapomniane wrażenie na uczniach zrobiła oprawa sceniczna, obfitująca w efekty specjalne, takie jak efekty pirotechniczne, stroboskopowe (światło pulsujące z dużą częstotliwością) oraz efekty hukowe.

Poznanie teatru z nieco bardziej ekscytującej strony ma szansę przekonać nas do częstszego odwiedzania tej instytucji, nie tylko na wycieczkach szkolnych.

Tekst – J. Sałuda

Zdjęcia – M. Wróbel